Na jedné straně východní Krkonoše, na druhé Vraní hory, patřící již do Broumovské vrchoviny. Jedinečná rozmanitost přírody i historicky jedno z nejdříve osídlených míst regionu. Místo nabízející klid a odpočinek i možnost rozmanitého sportovního vyžití. Žacléřsko prostě stojí za to navštívit.

Cyklotrasy

Zde naleznete cyklotrasy Žacléřska a blízkého okolí.

 

Ubytování

Restaurace a ubytovací zařízení Žacléřska a blízkého okolí.

Důležité odkazy

Adresy a kontakty Žacléřska a blízkého okolí.

S horským kolem na haldu černouhelného dolu

haldaCo se starou haldou suti po těžbě černého uhlí? Třeba na ní vybudovat trať a uspořádat závody. Kdo si to chce vyzkoušet, může přijet 21. září do Bike parku Halda v Žacléři. Nejen, že se tu pojede jeden ze závodů Středečního poháru, současně bude probíhat i ne-oficiální Mistrovství České republiky těžařů v cross county o Pohár těžební unie (jednotlivci i týmy). Takže příležitost premiérově absolvovat zdejší trať má úplně každý. „Navíc jsme vypsali malý bonus pro kategorii Elite, vítěz si odnese prémii 2 tisíce, druhý tisícovku a třetí 500 korun," dodává jeden z organizátorů, Jan Slavíček. Okruh s délkou zhruba 3 kilometry je celoročně přístupný.


Tím to tady ale nekončí. O týden později (28. 9.) na haldu zamíří také účastníci dlouhé trati závodu tříčlenných družstev Žacléřská 70. Závod v duchu hesla Jeden za všechny, všichni za jednoho se jezdí tradičně v den státního svátku. Tříčlenné hlídky bikerů vyrazí na hřebeny východních Krkonoš a stejně jako v předchozích ročnících mohou závodníci volit mezi kratší a delší variantou – 48 a 70 kilometrů. Připravena je také kategorie jednotlivců na kratší trati.
Letošní ročník opět prověří i sportovní všestrannost týmů, které startovaly na lyžařské Krkonošské 70 a v Žacléři budou bojovat o titul Králové Krkonoš. Prověrkou kondice bude závod také pro příslušníky policie, hasičského sboru, záchranářů a horské služby. Pro ty je nově připravena společná kategorie Integrovaného záchranného systému. Naopak zaběhlou kategorií jsou týmy dopravců a dopravních firem.
Prostor startu a cíle je jako vždy na Rýchorském náměstí v Žacléři. Do 24. září je možné se přihlásit on-line, pak už jen na místě. Kompletní informace na www.zaclerska70.cz.
A do třetice halda, tentokrát 5. a 6. října. Slavná Marosana – End of the Season se vloni po mnoha letech ve Velké Úpě přestěhovala právě do areálu žacléřského Dolu Jan Šverma a stejné místo konání bude mít i letos.

euroregion_vzhled