Na jedné straně východní Krkonoše, na druhé Vraní hory, patřící již do Broumovské vrchoviny. Jedinečná rozmanitost přírody i historicky jedno z nejdříve osídlených míst regionu. Místo nabízející klid a odpočinek i možnost rozmanitého sportovního vyžití. Žacléřsko prostě stojí za to navštívit.

Cyklotrasy

Zde naleznete cyklotrasy Žacléřska a blízkého okolí.

 

Ubytování

Restaurace a ubytovací zařízení Žacléřska a blízkého okolí.

Důležité odkazy

Adresy a kontakty Žacléřska a blízkého okolí.

V žacléřském Keramtechu si předcházejí vicemistryni světa

klaraDruhé místo z loňské sezóny obhájila o minulém víkendu na mistrovství světa skibobistů v rakouském Bad Hofgasteinu Klára Hofmanová, reprezentující TJ Sokol Jablonec nad Jizerou a žacléřskou firmu Keramtech. Tuto sobotu rodačku z Žacléře čeká ještě obhajoba druhého místa v posledním podniku světového poháru, který se koná v hornorakouském horském středisku Aigen.

„Kláru sponzorujeme už od jejího příchodu do naší firmy, tedy čtvrtou sezónu a věříme, že po letošních druhých místech příští rok opět přijde i příčka nejvyšší. Za její výkony cítíme spoluodpovědnost a proto se jí v zaměstnání snažíme co nejvíce vycházet vstříc, přece jenom na vrcholové úrovni reprezentuje nejen firmu, ale celý region i Českou republiku," říká výkonný ředitel společnosti Keramtech Zdeněk Albrecht.
Tento víkend v Aigenu Kláru Hofmanovou čeká ještě boj o druhé místo v celkovém pořadí světového poháru skibobistů. Zatímco na celkové vítězství v seriálu už může dosáhnout jen v případě totálního výpadku klubové kolegyně Aleny Housové, na kterou ztrácí 14 bodů, o druhé místo se ještě musí poprat. Třetí v pořadí, Claudia Hartl z Rakouska, totiž na Hofmanovou ztrácí pouhé dva body.
„Letos se mi zatím dařilo na výbornou, loňské zdravotní patálie jsou pryč a pokud mi forma vydrží nepojedu se do Aigenu rozhodně jenom opalovat," přibližuje svoje odhodlání Hofmanová. Ke svým 12 ti medailím by si tak ráda přivezla další stříbrnou.
Světového poháru se účastní reprezentanti šesti zemí a kromě Čechů patří ke světové špičce Rakušané, Němci a v poslední době se prosazující Poláci.

euroregion_vzhled