Na jedné straně východní Krkonoše, na druhé Vraní hory, patřící již do Broumovské vrchoviny. Jedinečná rozmanitost přírody i historicky jedno z nejdříve osídlených míst regionu. Místo nabízející klid a odpočinek i možnost rozmanitého sportovního vyžití. Žacléřsko prostě stojí za to navštívit.

Cyklotrasy

Zde naleznete cyklotrasy Žacléřska a blízkého okolí.

 

Ubytování

Restaurace a ubytovací zařízení Žacléřska a blízkého okolí.

Důležité odkazy

Adresy a kontakty Žacléřska a blízkého okolí.

KRNAP má po měsících hledání zájemce o pronájem Rýchorské boudy

r boudaSprávě Krkonošského národního parku se podařilo nalézt zájemce o pronájem známé Rýchorské boudy na hřebenech Krkonoš. Nyní s ním bude jednat o uzavření smlouvy. K fyzickému předání boudy by mohlo dojít na jaře. ČTK to dnes řekl mluvčí správy parku Radek Drahný. Boudu chce KRNAP pronajmout kvůli úsporám. Nájemce hledal od loňského podzimu.


Nabídku na pronájem do stanoveného termínu 15. ledna podal jeden zájemce. "Zájemce je z oboru, má zkušenosti s provozováním penzionu v Peci pod Sněžkou," řekl Drahný. Jméno zájemce ani nabídnutou výši nájemného zatím nekomentoval. Upozornil však, že pronájem ještě bude muset schválit ministerstvo životního prostředí, které je zřizovatelem parku.
Správa KRNAP v boudě v minulosti provozovala středisko ekologické výchovy. Zájem mezi školami o něj ale klesal, a správci parku proto jeho fungování kvůli ztrátovosti ke konci října ukončili. Přes zimu nyní v boudě funguje bufet a nouzové ubytování, chata se temperuje. Z boudy se také zajišťuje údržba okolních běžeckých tratí.
Ubytovací středisko ekologické výchovy provozoval KRNAP na Rýchorské boudě od roku 1976. Provoz chaty v minulých letech KRNAP dotoval částkou v rozmezí od 2,5 do 2,9 milionu korun ročně. Přes různé úspory se ztrátu nepodařilo snížit pod 1,9 milionu korun.

euroregion_vzhled